Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Skupinová cvičení

Pilates - kurz

Cvičení je ideální pro všechny, staré či mladé, pro lidi v kondici i bez, stejně tak pro ty s chronickými bolestmi, po úrazu nebo s astma.  


 

Přihlašování na kurz bude přístupné od 1. 8. 2024, kurz začíná v říjnu.

Na cvičení se přihlaste v našem systému.

Informace

Vedoucí
Věk
Cena 1600 Kč

čtyřměsíční kurz (16 lekcí)

Termín

Úterý 18:00-19:00

Místo

Active club Dolní 3, relaxační sál

Informační schůzka

zahajovací lekce 2.10.2024

Více informací

Tento cvičební systém vede k posílení a protažení svalů celého těla a snaží se přitom využít vyvážené spolupráce těla a mysli. Cvičení rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo svaly jako základ správného držení těla. Účelem je posílení centra - jádra těla tzv. “power house”. Celkově vypracovává dlouhé, štíhlé svaly. S důrazem na správné dýchání okysličuje svaly a podporuje cirkulaci krve. Pilates nevyčerpává, spíše dodává energii. Cvičení obnovuje celkovou vitalitu, člověk se má cítit osvěžený, tělo se stává silné a ohebné.

Tento program pohybové převýchovy je navržen tak, aby byl do aktivní činnosti zapojen každý sval soustředěným způsobem za pomoci dechové kontroly. Dobrá dýchací technika a tělesná a duševní angažovanost zanechají klienta s pocitem harmonie, zdaru a relaxace. Každé cvičení je navrhnuto individuálně, aby mohla být klientům věnována individuální péče podle jejich zvláštních potřeb. Cviky jsou vymyšleny tak, aby pracovaly menší svaly, které napomáhají větším svalům a zároveň danou svalovou oblast protáhly. Cvičení je velmi intenzivní. Cvičí se na zemi nebo s pomocí zvláštních konstrukcí, které vypadají jako kombinace žebříků a hrazdy s pojízdnými deskami na nich.

Pro koho je Pilates určený?

Doporučuje se jako pokračování rehabilitační léčby. Pilátova metoda významně doplňuje takové činnosti, jakými jsou například běh, plavání, chůze, golf, lyžování, či jiné. Také počítačoví operátoři a hudebníci mohou používat této skvělé techniky při prevenci předchádzení napětí v krku a ramenou.

Je vhodný:

  • pro lidi s chronickou bolestí zad

  • pro lidi s nadváhou

  • pro lidi s opakovaným napěťovým zraněním

  • pro lidi trpící stresem

  • pro lidi se zájmem o prevenci osteoporózy, inkontinence

  • pro těhotné

  • pro umělce, tanečníky, pro které je důležitá koncentrace a kondice

  • pro sportovce